NA SKRÓTY - Euro-Car Zamość - autoryzowany dealer Renault i Dacia, serwis, blacharnia, lakiernia, części do samochodów

Euro-Car Sp. z o.o.

Autoryzowany dealer samochodów marki Renault i Dacia

Euro-Car Zamość – autoryzowany dealer samochodów Renault - Euro-Car Zamość, Lublin, Chełm, Biłgoraj, Tomaszów Lubelski, Janów Lubelski, Krasnystaw, Hrubieszów, Włodawa - autoryzowany dealer samochodów marki Renault

Euro-Car Zamość – autoryzowany dealer samochodów Renault - Zamość, Lublin, Chełm, Biłgoraj, Tomaszów Lubelski, Janów Lubelski, Krasnystaw, Hrubieszów, Włodawa

Kim jesteśmy?

Firma Euro-Car Sp. z o.o. ma swoje korzenie jeszcze w czasach Polmozbytu. Podczas przekształceń gospodarczych przełomu lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku załoga ówczesnego zamojskiego Polmozbytu postanowiła założyć spółkę pracowniczą. W 1991 roku 20 pracowników PP Polmozbyt w Lublinie ASO nr 1 w Zamościu utworzyło spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Tak powstała firma Auto-Centrum Sp. z o.o., która w 1992 roku wydzierżawiła od Polmozbytu działkę i znajdujące się na niej składniki majątku, aby po 3 latach spłacić wydzierżawiony majątek i zacząć działalność „na swoim”. Spółka zajmowała się sprzedażą i serwisem samochodów FSO. Auto-Centrum Sp. z o.o. nawiązała współpracę z Renault Polska już w 1992 roku stając się firmą agencyjną importera. W celu polepszenia jakości świadczonych usług obecnym i przyszłym właścicielom samochodów Renault w 1995 roku ze spółki pracowniczej wyodrębniono firmę Euro-Car S.C., która od tej pory stała się oficjalnym koncesjonerem firmy Renault na zamojszczyźnie i zaczęła inwestować w rozwinięcie szerokiej gamy usług świadczonych pod szyldem Renault.

Ciągle się rozwijamy

Przede wszystkim zwiększono zatrudnienie, zakupiono specjalistyczne oprzyrządowanie do Stacji Obsługi; przebudowano serwis i zaplecze sklepowe. Szybko jednak kazało się, że dotychczasowa lokalizacja nie zapewni w pełni wysokiej jakości obsługi. Dlatego w 1999 roku rozpoczęto budowę nowej siedziby firmy przy Al.Jana Pawła II (dawna ulica Legionów). Bardzo szybko, bo już w październiku 2000 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu. Klienci otrzymali do dyspozycji 260 m2 salonu, nowoczesny serwis i stację diagnostyczną, która umożliwia przeprowadzanie badań technicznych samochodów osobowych, ciężarowych do 3,5t masy całkowitej, ciągników rolniczych i motocykli.

Aby dodatkowo podwyższyć jakość obsługi klientów w styczniu 2001 roku rozpoczęto starania o przyznanie certyfikatu jakości zgodnego z normą ISO 9002. Po dziewięciu miesiącach 25 września 2001 roku firma Euro-Car, już jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymała certyfikat z brytyjską akredytacją UKAS. Po 2 latach podjęto kolejne wyzwanie i zmieniono istniejący certyfikat ISO 9002 na zgodny z ISO 9001:2000.

W 2004 roku niezbędnym okazało się rozwinięcie zakresu działalności firmy o usługi blacharsko-lakiernicze. W związku z tym zarząd spółki podjął decyzję o rozpoczęciu budowy nowoczesnej blacharni-lakierni przy istniejącym budynku serwisu. Prace posuwały się szybko i już w styczniu 2005 roku uroczyście oddano do użytku jedną z najnowocześniejszych blacharni-lakierni w regionie o powierzchni ponad 800m2.

Przestronny budynek został wyposażony w najnowocześniejsze narzędzia i urządzenia do napraw blacharskich i lakierniczych w tym w bezpyłową komorę lakierniczą, ramę do nadwozi, bezpyłowe stanowiska przygotowania do lakierowania, narzędzia do napraw szyb samochodowych i inne.

Naprawy wykonywane są zgodnie z technologią producenta z zastosowaniem części zamiennych spełniających surowe normy jakościowe i normy bezpieczeństwa. Lakiernia odpowiada najsurowszym normom ekologicznym gdyż stosuje lakiery wodorozcieńczalne. Posiada też własną komputerową mieszalnię lakierów.

W chwili obecnej Euro-Car Sp. z o.o. jest najprężniej działającą firmą motoryzacyjną na zamojszczyźnie i jednym z przodujących przedstawicieli Renault w regionie południowo-wschodnim, a pozycja ta jeszcze uległa wzmocnieniu, gdyż w 2011 firma ukończyła dobudowę do istniejącego salonu Renault salonu marki Dacia, poszerzając tym samym swoją ofertę o sprzedaż i serwis samochodów marki Dacia.

Od początku swojego istnienia firma Euro-Car Sp. z o.o. aktywnie włączyła się w życie kulturalne i rozwój regionu. Efektem są liczne podziękowania lokalnych społeczności i fundacji za zaangażowanie w ich działalność, w tym dwukrotnie uzyskanie tytułu „Sponsor Kultury Zamościa”.

Także podstawowa działalność firmy nie przeszła niezauważona. Euro-Car Sp. z o.o. od 2005 roku corocznie jest honorowany prestiżowym tytułem „Wojewódzki Lider Biznesu”, w 2005 roku uzyskał certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play”. W plebiscycie Pierścienie Lubelskiej Motoryzacji uzyskał laur w kategorii autoryzowany salon działający w regionie. W trakcie odbywających się Zamojskich Targów Motoryzacji firma zdobyła czterokrotnie Złote Buławy Hetmańskie i wielokrotne wyróżnienia za atrakcyjność stoiska.

Największym osiągnięciem firmy Euro-Car to dwukrotne (w 2008 i 2009 roku) zdobycie nagrody Renault Global Quality Award, która przyznawana jest tylko kilku partnerom Renault na świecie za ich najwyższą jakość obsługi klienta potwierdzoną przez niezależne testy. Nagroda ta potwierdza, że wysiłki i starania załogi dla jak najlepszej jakości obsługi klienta idą w dobrym kierunku i są zauważane.

Euro-Car – zakres usług

W Euro-Car Sp. z o.o. można kupić nowy lub używany samochód marki Renault i Dacia oraz dokonać zamiany starego samochodu na nowy. Na miejscu można uzyskać kredyt na zakup samochodu, ubezpieczyć go (ALLIANZ, PZU S.A., WARTA). Prowadzony jest także profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny a także sprzedaż oryginalnych części zamiennych. Nowoczesna blacharnia-lakiernia świadczy usługi w ramach Sieci Naprawczej PZU.